Produkty dodane do rejestru produktów niebezpiecznych
Zestawienie z miesiąca: 11/2020


IdentyfikacjaProduktProducentRodzaj i zakres zagrożeń/niezgodności produktuOkreślenie środków, jakie przedsiębiorca lub organ kontroli zastosował do produktu
Rodzaj rejestru:
Rejestr produktów niebezpiecznych
Kod:
kod EAN: 5906395302604
Nr identyfikacyjny:
5383
Data wpisu:
2020-11-18
Nazwa:
dostawka z siedziskiem Mr Buggy MS Moby - System
Model:
-
Opis:
dostawka z siedziskiem w kolorze czarnym składająca się z dwóch prowadnic połączonych przegubem z platformą do stania z dwoma skrętnymi kołami, do której przykręcone jest za pomocą śruby, czarne siedzisko z tworzywa sztucznego ze stelażem z metalowych rurek i uchwytem. Siedzisko przymocowane jest do stelaża za pomocą czterech śrub. Rurki uchwytu siedziska osłonięte są czarną gąbką, a ich końce zamknięte są dwoma zaślepkami. Siedzisko wyposażone jest w owalną tapicerkę mocowaną za pomocą czarnej gumki, do oparcia siedziska. Haczyki, znajdujące się na końcach prowadnic, wpinane są do kółek dwóch pasków zaciskowych, zakładanych na rurkach ramy wózka. Każda z prowadnic wyposażona jest w trójstopniową regulację długości, która uruchamiana jest przyciskiem. Na przegubie zamontowana jest śruba do regulacji ustawiania platformy. W otwór w platformie po demontażu siedziska wkładana jest zaślepka, dokręcana śrubą. Dostawka posiada opakowanie kartonowe i 4 worki foliowe na elementy składowe dostawki. Na opakowaniu produktu znajdują się następujące informacje: „Wyprodukowano w Chinach dla moby-system.eu KKS Jakub Sadowski sp. j. , Łowicka 51/23A, 02 – 535 Warszawa, Poland, biuro@moby-system.eu”, podano nr normy: „EN 1888:2012” oraz nazwa produktu i numer kodu EAN. Do dostawki dołączono instrukcję obsługi, która jednak nie zapewniała pełnych informacji dotyczących bezpiecznego montażu produktu.
Kraj wytworzenia produktu:
Chiny
Zdjęcie
InnePrezes UOKiK na podstawie art. 24 ust. 4 pkt 1 lit. b oraz pkt 2 lit. b ustawy o ogólnym bezpieczeństwie produktów zakazał wprowadzania na rynek dostawki oraz nakazał natychmiastowe wycofanie z rynku dostawki.