Produkty dodane do rejestru produktów niebezpiecznych
Zestawienie z miesiąca: 3/2016


IdentyfikacjaProduktProducentRodzaj i zakres zagrożeń/niezgodności produktuOkreślenie środków, jakie przedsiębiorca lub organ kontroli zastosował do produktu
Rodzaj rejestru:
Rejestr produktów niebezpiecznych
Kod:

Nr identyfikacyjny:
2898
Data wpisu:
2016-03-10
Nazwa:
Łóżko MARIAN
Model:
Model MARIAN
Opis:
Łóżko składa się z dwóch nastawianych na siebie łóżek z listwami nośnymi połączonymi ze sobą oraz z szuflady wysuwanej na rolkach jezdnych. Wszystkie elementy konstrukcyjne wykonane są z litego drewna iglastego i sklejki. Konstrukcję łóżka górnego i dolnego stanowią szczyty, składające się z pionowych i poziomych elementów od strony głowy i nóg, do których przymocowane są ramiaki wzdłużne (listwy długie nośne) stanowiące podstawę łóżka. Do produktu dołączone są dwa materace o wymiarach 2000 mm x 800 mm. Warstwę nośną leżyska (dna łóżek) stanowią połączone taśmami włókienniczymi listwy wykonane ze sklejki. Łóżko jest wyposażone w drewnianą drabinkę.
Kraj wytworzenia produktu:
brak danych
ZdjęcieZdjęcieZdjęcie
Wytwórca w UE
ARTSEN sp. z o. o. z siedzibą we Wrocławiu
Inne, Złamanie kończynyPrezes UOKiK zakazał wprowadzanie kwestionowanych łóżek na rynek oraz nakazał wyeliminowanie zagrożeń stwarzanych przez łóżka, które zostały już wprowadzone na rynek.
Rodzaj rejestru:
Rejestr wyrobów niezgodnych z zasadniczymi wymaganiami
Kod:
5906881194416
Nr identyfikacyjny:
2899
Data wpisu:
2016-03-18
Nazwa:
oprawa oświetleniowa - lampa warsztatowa DPM Solid
Model:
DY-YJD-A-1
Opis:
Lampa składa się z rękojeści, odbłyśnika, osłony i przewodu zasilającego. Rękojeść z tworzywa sztucznego, w kolorze czarnym. Obie części połączone wkrętami. Na rękojeści włącznik i oznaczenia. W rękojeści oprawka ceramiczna z gwintem E27. Odbłyśnik metalowy, przymocowany do rękojeści wkrętami. Na odbłyśniku hak. Osłona w postaci siatki drucianej, przymocowana do odbłyśnika na zawiasie. Przewód zakończony wtyczką okrągłą, z wycięciami na bolec ochronny gniazda, zaprasowaną.
Kraj wytworzenia produktu:
Chiny
Zdjęcie
Porażenie prądem, Wyrób niezgodny z wymaganiami określonymi w § 5 ust. 1, § 6 ust. 1, § 7 ust. 1 pkt. 1 i § 7 ust. 2 pkt. 1 rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 21 sierpnia 2007 r. w sprawie zasadniczych wymagań dla sprzętu elektrycznego (Dz. U. Nr 155, poz. 1089 z późn. zm.), z uwagi na występowanie w miejscu wprowadzenia przewodu do rękojeści ostrej krawędzi, nieskuteczną odciążkę przewodu, nieprawidłową konstrukcję siatki ochronnej oraz rozbieżność pomiędzy danymi znamionowymi podanymi na tabliczce znamionowej (230V, 100W), a wytłoczonymi na rękojeści lampy (220V, 60W).Na podstawie art. 41c ust. 3 pkt. 1, ust. 4 oraz ust. 9 w związku z art. 38 ust. 3 pkt. 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. o systemie oceny zgodności (Dz. U. z 2014 r., poz. 1645 z późn. zm.), Prezes UOKiK nakazał wycofanie wyrobu z obrotu oraz nakazał odkupienie wyrobu na żądanie osób, które faktycznie nim władają. Decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności.