Produkty dodane do rejestru produktów niebezpiecznych
Zestawienie z miesiąca: 4/2012


IdentyfikacjaProduktProducentRodzaj i zakres zagrożeń/niezgodności produktuOkreślenie środków, jakie przedsiębiorca lub organ kontroli zastosował do produktu
Rodzaj rejestru:
Rejestr produktów niebezpiecznych
Kod:
6568521255902
Nr identyfikacyjny:
1325
Data wpisu:
2012-04-26
Nazwa:
Zapalniczka żarowa w kształcie pistoletu "Pistol Shock"
Model:

Opis:
Produkt ten jest zapalniczką żarową w kształcie pistoletu, wykonaną z nieprzeźroczystego tworzywa sztucznego oraz metalu. Bezpośrednio na zapalniczce wygrawerowano napis: „Shock Lighter” oraz literę „H”. W lufie pistoletu znajduje się palnik żarowy, otoczony tulejką ognioodporną, a w kolbie pistoletu umieszczono pojemnik do wielokrotnego napełniania gazem. Zapalniczka wyposażona jest w spust, po naciśnięciu którego wyzwalany jest prąd elektryczny o dotkliwej i wyraźnie odczuwalnej sile rażenia, powodujący chwilowy szok i drętwienie palca naciskającego spust.
Kraj wytworzenia produktu:
Chiny
ZdjęcieZdjęcie
Poparzenie, Porażenie prądem, Spowodowanie pożaruPrezes UOKiK na podstawie art. 24 ust. 4 pkt 1 lit. b i pkt 2 lit. b ustawy o ogólnym bezpieczeństwie produktów zakazał przedsiębiorcy wprowadzania produktu na rynek i nakazał podjęcie czynności niezbędnych do zapewnienia przestrzegania tego nakazu oraz nakazał przedsiębiorcy natychmiastowe wycofanie produktu z rynku.
Rodzaj rejestru:
Rejestr produktów niebezpiecznych
Kod:
6568521255902
Nr identyfikacyjny:
1326
Data wpisu:
2012-04-26
Nazwa:
Zapalniczka żarowa w kształcie pistoletu "Pistol Laser"
Model:

Opis:
Produkt ten jest zapalniczką żarową w kształcie pistoletu, wykonaną z nieprzeźroczystego tworzywa sztucznego oraz metalu. Zapalniczka jest wyposażona w celownik emitujący wiązkę światła w kolorze czerwonym, umożliwiający namierzenie celu. Bezpośrednio na produkcie wygrawerowano literę „H”. W lufie pistoletu znajduje się palnik żarowy, otoczony tulejką ognioodporną, a w kolbie pistoletu umieszczono pojemnik do wielokrotnego napełniania gazem. Zapalniczka wyposażona jest w spust, po naciśnięciu którego wyzwalany jest prąd elektryczny o dotkliwej i wyraźnie odczuwalnej sile rażenia, powodujący chwilowy szok i drętwienie palca naciskającego spust.
Kraj wytworzenia produktu:
Chiny
ZdjęcieZdjęcie
Poparzenie, Spowodowanie pożaruPrezes UOKiK na podstawie art. 24 ust. 4 pkt 1 lit. b i pkt 2 lit. b ustawy o ogólnym bezpieczeństwie produktów zakazał przedsiębiorcy wprowadzania produktu na rynek i nakazał podjęcie czynności niezbędnych do zapewnienia przestrzegania tego nakazu oraz nakazał przedsiębiorcy natychmiastowe wycofanie produktu z rynku.