Produkty dodane do rejestru produktów niebezpiecznych
Zestawienie z miesiąca: 9/2010


IdentyfikacjaProduktProducentRodzaj i zakres zagrożeń/niezgodności produktuOkreślenie środków, jakie przedsiębiorca lub organ kontroli zastosował do produktu
Rodzaj rejestru:
Rejestr produktów niebezpiecznych
Kod:
5901632072586
Nr identyfikacyjny:
1130
Data wpisu:
2010-09-14
Nazwa:
Hulajnoga California S1784
Model:
XXL S1784
Opis:
Hulajnoga wykonana jest z elementów aluminium, stali, tworzywa sztucznego oraz gumy. Konstrukcję nośną stanowi aluminiowo – stalowy korpus, a podsest wykonany jest z aluminium. Mocowanie mechanizmu składania oraz tylny widelec są przyspawane do podestu. Mechanizm składania jest zespawany z tuleją układu kierowania. Połączenie mechanizmu składania z podestem wykonano na jednej osi obrotu. Do blokowania mechanizmu w pozycji złożonej lub rozłożonej służy śruba z mimośrodem połączona ze sprężyną, która umożliwia automatyczne blokowanie śruby w wycięciach określających pozycję hulajnogi. Koła hulajnogi wykonane są z tworzywa sztucznego i są łożyskowane, posiadają pełne ogumienie. Funkcję hamulca pełni tylny błotnik zamocowany na jednej osi, na której zamocowano również sprężynę, która umożliwia powrót do pozycji wyjściowej po zakończeniu manewru hamowania. Na podeście hulajnogi znajdują się naklejki z następującymi informacjami: „produkt zgodny z normą PN – EN 14619, Uwaga należy nosić na sobie sprzęt ochronny”, „Sprzęt sportowo – rolkowy hulajnoga model XXL California, dane importera, zapoznaj się z załączoną instrukcją obsługi, waga użytkownika większa niż 35 kg do 85 kg, produkt zgodny z normą PN – EN 14619, produkt przeznaczony dla osób starszych niż 5 lat, zaleca się używać kasku, ochraniaczy na łokcie, kolana i dłonie oraz elementów odblaskowych, kraj pochodzenia: „Chiny”, kod kreskowy, a także blisko kierownicy znajduje się żółta naklejka z ostrzeżeniami. Produkt zapakowany jest w opakowanie tekturowe.
Kraj wytworzenia produktu:
Chiny
ZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcie
Wytwórca spoza UE
Bios Manufacturing Ltd. CRL
Złamanie kończynyPrezes UOKiK na podstawie art. 24 ust. 4 pkt 1 lit. b), pkt 2 lit. b) ustawy o ogólnym bezpieczeństwie produktów w przypadku hulajnóg California S1784, będących przedmiotem postępowania, które nie zostały wprowadzone na rynek – zakazał przedsiębiorcy VICTORIA – SPORT sp. z o. o. wprowadzania tych produktów na rynek polski, a w przypadku egzemplarzy już wprowadzonych na rynek nakazał przedsiębiorcy VICTORIA - SPORT sp. z o. o. natychmiastowe wycofanie ich z rynku.
Rodzaj rejestru:
Rejestr produktów niebezpiecznych
Kod:

Nr identyfikacyjny:
1131
Data wpisu:
2010-09-20
Nazwa:
Wysokie krzesełko dla dzieci GRAPI art. nr 4032-ECO
Model:

Opis:
Krzesełko wykonane z drewna sosnowego do samodzielnego montażu. Siedzisko i oparcie krzesełka pokryte jest tworzywem sztucznym. Do produktu dołączone są elementy służące do jego montażu. Produkt może być użyty jako wysokie krzesełko dla dzieci lub jako stoliczek z małym krzesełkiem. Krzesełko wyposażone jest w pasek mocujący dziecko w kroku. Do krzesełka dołączona jest instrukcja obsługi zawierająca ostrzeżenia i informacje dotyczące bezpieczeństwa użytkowania oraz sposobu montowania produktu. Produkt pakowany jest w tekturowy karton. Na opakowaniu tym znajdują się etykiety informacyjne w formie naklejek. Na etykietach umieszczono m. in. następujące informacje: „Grapi”; „Quality for Babys”; www.grapi.pl; info@grapi.com; nazwa produktu – „krzesełko drewniane”; kolor; „Artykuł nr 4032-ECO”; dane producenta – „Gratech” sp. z o.o., ul. Główna 1A, 51-180 Wrocław – Psary, nr telefonu; a także oznaczenie normy – PN-EN 14988-1, 2:2007.
Kraj wytworzenia produktu:
brak danych
ZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcie
Wypadnięcie/spadnięcie człowiekaPrezes UOKiK na podstawie art. 24 ust. 4 pkt 1 lit. b oraz pkt 2 lit. b ustawy o ogólnym bezpieczeństwie produktów zakazał przedsiębiorcy wprowadzania produktów na rynek i nakazał podjęcie czynności niezbędnych do zapewnienia przestrzegania tego zakazu oraz – w przypadku produktów wprowadzonych na rynek – nakazał przedsiębiorcy natychmiastowe wycofanie z rynku.
Rodzaj rejestru:
Rejestr produktów niebezpiecznych
Kod:
nieznany
Nr identyfikacyjny:
1132
Data wpisu:
2010-09-21
Nazwa:
Bluzka damska "Fairfaery"
Model:
"Fairfaery"
Opis:
Bluzka damska „Fairfaery” jest produktem włókienniczym wzorzystym w kolorach: czarnym, białym, szarym i czerwonym. Dekolt bluzki jest zapinany na nity. Bluzka ma krótkie rękawy. Do produktu dołączona jest papierowa etykieta zawierająca informacje w formie graficznej (z opisem w języku angielskim) dotyczące konserwacji. Na materiałowej wszywce określony jest skład surowcowy produktu podany w języku angielskim (65% polyester, 35% cotton). Bluzka zapakowana jest w torebkę foliową – z jednej strony przeźroczystą, z zamieszczonym różowym napisem „Fairfaery”.
Kraj wytworzenia produktu:
brak danych
ZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcie
AlergiaPrezes UOKiK na podstawie art. 24 ust. 4 pkt 2 lit. a) ustawy o ogólnym bezpieczeństwie produktów nakazał wyeliminowanie zagrożeń stwarzanych przez bluzki damskie „Fairfaery”
Rodzaj rejestru:
Rejestr produktów niebezpiecznych
Kod:
3354960000301
Nr identyfikacyjny:
1133
Data wpisu:
2010-09-22
Nazwa:
Obuwie dziecięce do 23 cm GUFO C42ESL01 granatowe
Model:
C42ESL01
Opis:
Obuwie wykonane jest z materiału skóropodobnego w kolorze granatowym oraz granatowego tekstylnego materiału w jasno niebieskie kwiatki. Buty zapinane są na dwa paski z rzepami. Na paskach, przy zapięciu wytłoczone są niebieskie gwiazdki. Część wewnętrzna buta wykonana jest z ocieplanego materiału tekstylnego, a podeszwa – z dwukolorowego tworzywa sztucznego. Na podeszwie w środkowej części jest napis: „gufo”, rozmiar buta oraz naklejka zawierająca cenę rozmiar, typ model, kolor, jakość i gatunek obuwia, piktogramy obrazujące materiał, z którego jest wykonany produkt, kod kreskowy oraz nazwa i adres importera. Do butów, przy pomocy łańcuszka, dołączona jest kolorowa etykieta zawierająca informacje dotyczące produktu. Na kartonowym pudełku w kolorze różowym i niebieskim, w które zapakowane są buty, znajduje się naklejka z danymi importera, zdjęciem i rozmiarem obuwia oraz z następującymi informacjami: kod kreskowy 3354960000301, kolor: granatowy, model: C42ESL01, cena PLN: 49,99, rozmiar. W opakowaniu znajdują się również saszetki z substancją pochłaniającą wilgoć.
Kraj wytworzenia produktu:
Chiny
ZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcie
Wytwórca spoza UE
WENZHOU KINGWOOD IMP. & EXP. CO., Ltd. CRL
Poparzenie, AlergiaPrezes UOKiK na podstawie art. 24 ust. 4 pkt 1 lit. b), pkt 2 lit. b) w przypadku obuwia dziecięcego do 23 cm GUFO C42ESL01 granatowego, będącego przedmiotem postępowania, które nie zostały wprowadzone na rynek – zakazał przedsiębiorcy NG2 S.A. wprowadzania tych produktów na rynek polski, a w przypadku egzemplarzy już wprowadzonych na rynek nakazał przedsiębiorcy NG2 S.A. natychmiastowe wycofanie z rynku tego obuwia