Produkty dodane do rejestru produktów niebezpiecznych
Zestawienie z miesiąca: 10/2007


IdentyfikacjaProduktProducentRodzaj i zakres zagrożeń/niezgodności produktuOkreślenie środków, jakie przedsiębiorca lub organ kontroli zastosował do produktu
Rodzaj rejestru:
Rejestr produktów niebezpiecznych
Kod:
brak danych
Nr identyfikacyjny:
750
Data wpisu:
2007-10-15
Nazwa:
Koszulka męska z krótkim rękawem mix bordowo - szary
Model:
brak danych
Opis:
Koszulka męska ma krótki rękaw i granatowy ściągacz wokół szyi w kształcie trójkąta. Uszyta jest z bawełny w kolorze bordowym na górze i szarym na dole. Produkt pakowany jest w torebki celofanowe z firmowym nadrukiem na niebieskim pasku. Koszulka męska z krótkim rękawem mix bordowo - szary ma dwie wszywki. Na jednej wszywce umieszczony jest znak firmowy: „Cheval® collection Sport wear”, wraz z oznaczeniem rozmiaru, „100 % COTTON” i pięć graficznych znaków sposobu konserwacji. Na drugiej wszywce znajduje się informacja: „100 % COTTON” oraz pięć graficznych znaków sposobu konserwacji. Do produktu dołączona jest etykieta zawierająca dwie kolumny nazw włókien w języku angielskim z lewej strony i ich polskimi odpowiednikami po prawej stronie, zestaw dwunastu znaków informacyjnych dotyczących konserwacji wyrobów z tkanin wraz z polskim opisem ich znaczenia oraz napisy „Znaki mające zastosowanie do danego wyrobu umieszczone są na wszywce”, „Uwaga tekstylia z nadrukiem prać i prasować po odwróceniu na lewą stronę – prać w łagodnych detergentach”.
Kraj wytworzenia produktu:
Turcja
Zdjęcie
Wytwórca w UE
Xuan Lam Nguyen „KIMLAN & LAM” ul. Rojna 14 m. 22, 91 – 128 Łódź
Wytwórca spoza UE
nie dotyczy
AlergiaPrezes UOKiK na podstawie art. 24 ust. 4 pkt 1 lit. b) oraz pkt 2 lit. b), c) ustawy o ogólnym bezpieczeństwie produktów nakazał przedsiębiorcy wyeliminowanie zagrożeń stwarzanych przez produkt poprzez zakaz wprowadzania na rynek i wycofanie z rynku koszulki męskiej z krótkim rękawem mix bordowo – szary oraz ostrzeżenie konsumentów.
Rodzaj rejestru:
Rejestr produktów niebezpiecznych
Kod:

Nr identyfikacyjny:
752
Data wpisu:
2007-10-19
Nazwa:
pistolet pneumatyczny na pociski śrutowe BLOW AIR POWER
Model:

Opis:
Pistolet pneumatyczny na pociski śrutowe. Kaliber lufy wynosi 4,5 mm. Na ramie mechanizmu pneumatycznego umieszczona została nazwa BLOW oraz znak towarowy. Poniżej na korpusie rękojeści znajdują się wytłoczone ostrzeżenia „Warning: Misuse or careless use may cause serious injury or death. For use by ages 16 or older (BRD 18 Jahre&Alter)”. Po drugiej stronie mechanizmu umieszczony jest napis „cal. 4,5 mm, 177, made in Turkey”.
Kraj wytworzenia produktu:
Turcja
ZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcie
Wytwórca spoza UE
AVRASYA SILAH VE DIS TICARET LTD. STI, Boslanci Cad. Yol. Sokak No 14/A 34775, Y.Dudullu / Umraniye / Istanbul / Turcja
InnePrezes UOKiK nakazał przedsiębiorcy Mirosławowi Klekot zaprzestania wprowadzania produktu na rynek oraz wycofanie od dystrybutorów egzemplarzy produktów, które znajdują się w ofercie handlowej.
Rodzaj rejestru:
Rejestr produktów niebezpiecznych
Kod:
5905168922674
Nr identyfikacyjny:
754
Data wpisu:
2007-10-25
Nazwa:
skarpetki dziecięce z dołączonymi elementami ozdobnymi
Model:
SWEET
Opis:
Skarpetki przeznaczone są dla małych dzieci i występują w różnych kolorach. Do wywiniętych ściągaczy skarpetek doklejone są punktowo elementy ozdobne w różnych kształtach i rozmiarach, wykonane z tworzywa sztucznego oraz – w niektórych przypadkach - z materiałów włókienniczych. Do etykiet handlowych dodatkowo dołączono ozdoby do włosów w postaci spinek lub gumek (tzw. frotek do włosów), które są wykonane z drobnych elementów ozdobnych z tworzywa sztucznego. Na etykietach handlowych, do których przyczepione są skarpetki, umieszczona jest m. in. nazwa „MARILYN”.
Kraj wytworzenia produktu:
Polska
ZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcie
Wytwórca w UE
Marzena Janiak, prowadząca działalność gospodarczą pod nazwą FIRMA „MARILYN”, ul. Romanowska 131, Łódź.
Udławienie, UduszenieW toku postępowania przedsiębiorca Marzena Janiak, prowadząca działalność gospodarczą pod nazwą FIRMA „MARILYN” w Łodzi oświadczyła, iż zaprzestała wprowadzania produktów na rynek . Prezes UOKiK nakazał przedsiębiorcy dodatkowo wycofanie od dystrybutorów produktów wprowadzonych na rynek i następnie ich zniszczenie.