Produkty dodane do rejestru produktów niebezpiecznych
Zestawienie z miesiąca: 5/2007


IdentyfikacjaProduktProducentRodzaj i zakres zagrożeń/niezgodności produktuOkreślenie środków, jakie przedsiębiorca lub organ kontroli zastosował do produktu
Rodzaj rejestru:
Rejestr produktów niebezpiecznych
Kod:
brak danych
Nr identyfikacyjny:
591
Data wpisu:
2007-05-21
Nazwa:
Chodzik - kołyska 807
Model:
807
Opis:
Chodzik - kołyska z regulowaną wysokością siedzenia i zmienną funkcją (bujak) o następujących wymiarach - wysokość maksymalna 530 mm, minimalna 500 mm, długość 670 mm. Produkt jest wyposażony w element grający, umieszczony na pulpicie przy pomocy dwóch bolców. Na produkcie umieszczono naklejkę z informacjami: "Made in China", "PN-EN 1273", znak CE, ostrzeżenie "Nigdy nie zostawiaj dziecka bez opieki".
Kraj wytworzenia produktu:
Chiny
Zdjęcie
Wytwórca w UE
nie dotyczy
Wytwórca spoza UE
nie dotyczy
UdławieniePrezes UOKiK nakazał przedsiębiorcy Jackowi Gabruś, prowadzącemu działalność gospodarczą pod nazwą "SUN" natychmiastowe wycofanie produktów z rynku, zakazał ich dalszego wprowadzania na rynek oraz nakazał ostrzeżenie konsumentów o stwarzanych przez nie zagrożeniach.
Rodzaj rejestru:
Rejestr produktów niebezpiecznych
Kod:
nie dotyczy
Nr identyfikacyjny:
592
Data wpisu:
2007-05-22
Nazwa:
Kołyski bukowe na kółkach 45x90 cm
Model:
nie dotyczy
Opis:
Kołyska jest przeznaczona dla niemowląt. W skład kołyski wchodzi korpus kołyski (2 szczyty, 2 boki i dno) oraz rama w postaci 2 stojaków wykonanych z drewna bukowego pomalowanego bezbarwnym lakierem. Kołyska posiada 4 obrotowe kółka, z czego 2 kółka wyposażone są w blokadę uniemożliwiającą ich ruch obrotowy. Do kołyski dołączono informacje o nazwie produktu, nazwie i adresie producenta: „GLUCK sp. z o. o., 44-230 Czerwionka-Leszczyny, ul. Bełkowska 1”, wykaz części składowych oraz adres strony internetowej www.gluck.com.pl.
Kraj wytworzenia produktu:
Polska
Zdjęcie
Wytwórca w UE
„GLUCK” sp. z o. o., ul. Bełkowska 1, 44-230 Czerwionka-Leszczyny
Wytwórca spoza UE
nie dotyczy
Wypadnięcie/spadnięcie człowiekaPrezes UOKiK nakazał natychmiastowe wycofanie z rynku kołysek niespełniających wymagań bezpieczeństwa oraz ostrzeżenie konsumentów o zagrożeniu stwarzanym przez kołyski.