Produkty dodane do rejestru produktów niebezpiecznych
Zestawienie z miesiąca: 2/2007


IdentyfikacjaProduktProducentRodzaj i zakres zagrożeń/niezgodności produktuOkreślenie środków, jakie przedsiębiorca lub organ kontroli zastosował do produktu
Rodzaj rejestru:
Rejestr produktów niebezpiecznych
Kod:
brak danych
Nr identyfikacyjny:
504
Data wpisu:
2007-02-27
Nazwa:
Zabawka kaczka, kod kreskowy: 4813123121738.
Model:
brak danych
Opis:
Zabawki kaczki sprzedawane są w opakowaniach jednostkowych wykonanych z siatki z tworzywa sztucznego. Do opakowania dołączono m.in. informacje: „Made in China”, „Importer: Pierot sp. z o.o., 71-417 Szczecin, ul. Felczaka 14” oraz ostrzeżenie o treści: „Uwaga! Nieodpowiednie dla dzieci poniżej 3 lat. Małe elementy – niebezpieczeństwo połknięcia”. Na etykiecie znajduje się znak graficzny ostrzegawczy dotyczący wieku dziecka, znak CE oraz kod kreskowy: 4813123121738.
Kraj wytworzenia produktu:
Chiny
ZdjęcieZdjęcie
Wytwórca w UE
nie dotyczy
Wytwórca spoza UE
nie dotyczy
InnePrezes UOKiK nałożył na przedsiebiorcę, zgodnie z ustawą o ogólnym bezpieczeństwie produktów, następujące obowiązki: zakazał wprowadzania na rynek zabawek, które nie spełniają wymagań bezpieczeństwa z uwagi na zawartość ftalanu di-izononylu (DINP) i nakazał podjęcie czynności niezbędnych do przestrzegania tego nakazu, a także nakazał natychmiastowe wycofanie produktu z rynku i ostrzeżenie konsumentów o zagrożeniu stwarzanym przez zabawki kaczki z uwagi na zawartość ftalanu di-izononylu (DINP).
Rodzaj rejestru:
Rejestr produktów niebezpiecznych
Kod:
brak danych
Nr identyfikacyjny:
505
Data wpisu:
2007-02-27
Nazwa:
Chusta do noszenia dzieci Fasolka typu Brasiliana
Model:
Brasiliana
Opis:
Chusta do noszenia dzieci–Fasolka typu Brasiliana o wymiarach 83 x 200 cm wykonana jest z materiału. Na jednym z końców produktu umieszczona jest kieszeń z wyhaftowanym logo firmy. Z drugiej strony chusta jest spięta dwoma plastikowymi kołami, a wzdłuż opasana jest sznurkiem przeplecionym przez otwory zabezpieczone metalowymi zaciskami. Do regulacji produktu służą cztery zaciski z tworzywa sztucznego zamocowane na sznurku. Wewnątrz chusty do noszenia dzieci – Fasolka typu Brasiliana jest wszywka zawierająca logo firmy, sposób konserwacji podany za pomocą znaków graficznych, a także następujące informacje: „Brasiliana 100 % Cotton” i „Made in Poland”. Chusta do noszenia dzieci – Fasolka typu Brasiliana pakowana jest w celofanowy worek o wymiarach 34, 5 cm x 45, 5 cm, zamykany na zasadzie zgrzewu klejonego. Dodatkowym zabezpieczeniem jest plomba samoprzylepna z logo firmy. Wewnątrz celofanowego opakowania dołączony jest bilecik spięty kokardą, opatrzony również logo firmy oraz następującą treścią: „Radość z tupotu malutkich nóżek, łez szczęścia z pierwszego uśmiechu, ząbka, słowa i kroku.” Tak zapakowany produkt znajduje się dodatkowo w torbie wykonanej z lakierowanego kartonu z kolorowymi nadrukami zawierającymi logo firmy oraz napisy: „Tulić to więcej niż nosić”, „fasolka do noszenia dziecka”, www.fasolka.pl. Z drugiej strony opakowania umieszczone są następujące informacje: „Fasolka typu Brasiliana”, „Fasolka ta przeznaczona jest do noszenia dziecka od pierwszego dnia życia, aż do osiągnięcia wagi 12 kg”, „Brasiliana doda wam dobrej energii. Od wieków najstarsze plemiona właśnie tak nosiły swoje dzieci. Jest to fasolka dla odważnych i nietuzinkowych charakterów.” „Można ją również wykorzystywać jako hamak, który pozwoli Twojemu maleństwu poczuć delikatny wiatr i magię bujania w obłokach”. Ponadto umieszczone jest logo firmy i siedem piktogramów: „100 % bawełny”, „funkcja hamak”, „dodatkowa kieszeń”, „nosić „do 12 kg”, „jeden rozmiar”, „dot. nie uczulania” oraz info
Kraj wytworzenia produktu:
Polska
ZdjęcieZdjęcie
Wytwórca w UE
„BabyBean” sp. z o. o., Wrocław 50 – 077, ul. Kazimierza Wielkiego 27A A
Wytwórca spoza UE
nie dotyczy
InnePrezes UOKiK na podstawie art. 24 ust. 4 pkt 1 lit. b) oraz pkt 2 lit. b) i c) ustawy o ogólnym bezpieczeństwie produktów nakazał przedsiębiorcy wyeliminowanie zagrożeń stwarzanych przez produkt poprzez zakaz wprowadzania na rynek produktu nie spełniającego ogólnych wymagań dotyczących bezpieczeństwa, natychmiastowe wycofanie z rynku egzemplarzy tego produktu oraz ostrzeżenie konsumentów o zagrożeniu stwarzanym przez ten produkt.
Rodzaj rejestru:
Rejestr produktów niebezpiecznych
Kod:
Nr art. 14225
Nr identyfikacyjny:
506
Data wpisu:
2007-02-28
Nazwa:
Zabawka pluszowa miś z suwakiem
Model:
brak danych
Opis:
Zabawka pluszowa – miś z suwakiem wykonana jest z tkaniny runowej typu plusz. Miś ma wysokość około 30 cm, a w pozycji siedzącej 25 cm. Z przodu zabawki przymocowano od wewnątrz plastikowy element ozdobny – serce, a z tyłu wszyto zamek błyskawiczny. Produkt jest wypełniony ciemnymi włóknami syntetycznymi w postaci kłębuszków, które przypominają wyglądem i strukturą watę. Do produktu dołączona jest wszywka zawierająca nazwę produktu, dystrybutora oraz informację: „wyprodukowano w Chinach”.
Kraj wytworzenia produktu:
Chiny
ZdjęcieZdjęcie
Wytwórca w UE
nie dotyczy
Wytwórca spoza UE
nie dotyczy
Zranienie (skaleczenia - rany cięte, kłute), Udławienie, UduszeniePrezes UOKiK na podstawie art. 24 ust. 4 pkt 1 lit. b) oraz pkt 2 lit. b), c) ustawy o ogólnym bezpieczeństwie produktów nakazał przedsiębiorcy wyeliminowanie zagrożeń stwarzanych przez produkt poprzez zakaz wprowadzania na rynek i wycofanie z rynku zabawki oraz ostrzeżenie konsumentów.