Produkty dodane do rejestru produktów niebezpiecznych
Zestawienie z miesiąca: 5/2006


IdentyfikacjaProduktProducentRodzaj i zakres zagrożeń/niezgodności produktuOkreślenie środków, jakie przedsiębiorca lub organ kontroli zastosował do produktu
Rodzaj rejestru:
Rejestr produktów niebezpiecznych
Kod:
8013674777026
Nr identyfikacyjny:
320
Data wpisu:
2006-05-25
Nazwa:
Hamak na stelażu
Model:
Hamak na stelażu
Opis:
Hamak na stelażu składa się z ośmiu połączonych ze sobą „na wpust” metalowych, białych rurek o średnicy 3 cm, tworzących stelaż w kształcie „łódki” oraz siatki przymocowanej do stelaża w najwyższym jego punkcie za pomocą metalowych haków. Szerokość siatki wynosi 69 cm. Na jej końcach zamocowane są drewniane listwy o długości 75 cm z otworami po dwóch stronach, przez które przechodzą brzegi siatki. Wysokość hamaka na stelażu w najwyższym punkcie wynosi 103 cm, długość podstawy stelaża przylegająca do ziemi ma 140 cm, a odległość pomiędzy rurkami podstawy przylegającymi do ziemi wynosi 65 cm. Na produkcie umieszczono naklejkę zawierającą nazwę produktu, nazwę importera i nazwę kraju pochodzenia – Włochy. Do hamaka na stelażu dołączono obrazkową instrukcję montażu.
Kraj wytworzenia produktu:
Włochy
Zdjęcie
Wytwórca w UE
RETI GRITTI S. p. A., Via Castrezzato, 6 25030 Castelcovati (BS) Italy
Wytwórca spoza UE
nie dotyczy
Wypadnięcie/spadnięcie człowiekaPrezes UOKiK w drodze decyzji wydanej na podstawie ustawy o ogólnym bezpieczenstwie produktów nakazał przedsiębiorcy wyeliminowanie zagrożeń stwarzanych przez produkt poprzez: zakaz wprowadzania na rynek hamaków na stelażu, wycofanie ich z rynku oraz ostrzeżenie konsumentów o zagrożeniach stwarzanych przez hamaki na stelażu.