Produkty dodane do rejestru produktów niebezpiecznych
Zestawienie z miesiąca: 4/2006


IdentyfikacjaProduktProducentRodzaj i zakres zagrożeń/niezgodności produktuOkreślenie środków, jakie przedsiębiorca lub organ kontroli zastosował do produktu
Rodzaj rejestru:
Rejestr produktów niebezpiecznych
Kod:
nie dotyczy
Nr identyfikacyjny:
312
Data wpisu:
2006-04-20
Nazwa:
Leżaczki niemowlęce „Natalka”
Model:
Natalka
Opis:
Leżaczki niemowlęce „Natalka” składają się ze stelaży wykonanych z metalowych rurek, pokrytych emalią koloru granatowego. Siedzisko i oparcie połączone są w całość i pokryte pokrowcem. Środek siedziska i oparcia jest usztywniony wkładkami. W stelażach leżaczków zamontowane są ruchome podpórki, co pozwala na użytkowanie leżaczków jako stateczne, a po zwolnieniu podpórek leżaczki służą do kołysania dziecka. Uchwyty do przenoszenia leżaczków w ręku wykonane zostały z taśm włókienniczych. System zabezpieczający dziecko, tj. pas kroczny jest połączony z pasem biodrowym. Pas biodrowy jest luźno wpuszczony w podwójnie zakończony pas kroczny, rozszerzony w części górnej. Dwie taśmy pasa biodrowego zamykane są klamrą z tworzywa sztucznego, co pozwala na regulację stosownej długości. Leżaczki wyposażone są w mechanizm pozwalający na regulację dowolnego kąta oparcia – zakres regulacji kąta oparcia przy zwolnionej blokadzie wynosi 0° do 180°. Regulacja oparcia polega na odciągnięciu za pomocą dwóch dźwigni (uchwytów) części zębatych mechanizmu. Do leżaczków dołączona została instrukcja użytkowania. Produkty pakowane są w worki foliowe.
Kraj wytworzenia produktu:
Polska
Zdjęcie
Wytwórca w UE
"Jawoszek" Jadwiga Woźniak, ul. Sitowie 11/21, 91-495 Łódź
Wytwórca spoza UE
nie dotyczy
Zranienie (skaleczenia - rany cięte, kłute)Prezes UOKiK nałożył na przedsiebiorcę, zgodnie z ustawą o ogólnym bezpieczeństwie produktów, następujące obowiązki: nakazał wyeliminowanie zagrożeń stwarzanych przez lażaczki "Natalka" i zakazał wprowadzania na rynek produktów, które nie spełniają wymagań bezpieczeństwa oraz nakazał ostrzeżenie konsumentów o zagrożeniu stwarzanym przez leżaczki niemowlęce „Natalka”.
Rodzaj rejestru:
Rejestr produktów niebezpiecznych
Kod:

Nr identyfikacyjny:
314
Data wpisu:
2006-04-07
Nazwa:
Zabawka „zestaw z młotkiem”
Model:

Opis:
Zabawka wykonana z tworzywa sztucznego w rożnych kolorach, pomalowanego miejscami farbą brązową (trzonek młotka) oraz srebrną (wiertła). W skład zestawu wchodzą: wiertarka z nasadką, młotek, śruby, wiertła, nakrętki, końcówka do wkręcania śrub.
Kraj wytworzenia produktu:
Chiny
Zdjęcie
ZatruciePrezes UOKiK w drodze decyzji wydanej na podstawie ustawy o ogólnym bezpieczeństwie produktów nakazał przedsiębiorcy wyeliminowanie zagrożeń stwarzanych przez produkt poprzez zaprzestanie używania farby, którą pomalowany został trzonek młotka, zakaz wprowadzania zabawki na rynek, odebranie jej od dystrybutorów oraz ostrzeżenie konsumentów o stwarzanym przez nią zagrożeniu.
Rodzaj rejestru:
Rejestr produktów niebezpiecznych
Kod:
8009271001114
Nr identyfikacyjny:
315
Data wpisu:
2006-04-26
Nazwa:
Komplet mebli plastikowych - stół + 2 krzesła
Model:
Rhodos
Opis:
W skład kompletu wchodzi plastikowy okrągły stół, na czterech profilowanych nogach oraz dwa krzesła. Na krzesłach w miejscu łączenia półkolistego oparcia z ramą pozostawiono na krawędziach ostre zadziory. Dodatkowo, w jednym krześle, w miejscu obrotowego mocowania siedziska pozostawiono nieregularnego kształtu wystające nieobrobione krawędzie.
Kraj wytworzenia produktu:
Włochy
Zdjęcie
Wytwórca w UE
nie dotyczy
Wytwórca spoza UE
nie dotyczy
Zranienie (skaleczenia - rany cięte, kłute)Prezes UOKiK nakazał JYSK sp. z o.o. wyeliminowanie zagrożeń poprzez zlikwidowanie ostrych zadziorów znajdujących się na krawędziach krzeseł oraz zakazał wprowadzania na rynek produktów, które nie spełniają wymagań bezpieczeństwa; Prezes UOKiK nakazał również ostrzeżenie konsumentów poprzez trzykrotne opublikowanie ogłoszeń w gazecie o zasięgu ogólnopolskim.
Rodzaj rejestru:
Rejestr produktów niebezpiecznych
Kod:
8000989225502
Nr identyfikacyjny:
321
Data wpisu:
2006-04-10
Nazwa:
Krzesło składane
Model:
Birreria
Opis:
Krzesło składane Birreria wykonane jest z plastiku. Ma wysokość 78,3 cm i szerokość 45 cm. Oparcie o wysokości 37 cm składa się z 4 elementów w formie listewek o szerokości 4 cm, zamocowanych trwale do obramowania. Siedzisko o wymiarach 45 cm na 36,7 cm jest umieszczone na wysokości 43,5 cm i składa się z elementów w formie listewek o szerokości 3 cm. Krawędzie i narożniki każdego z elementów są zaokrąglone. Nogi krzesła połączone są krzyżakowo na wysokości 39 cm, a szerokość łącznika wynosi 4 cm. Na oparciu krzesła umieszczono naklejkę zawierającą nazwę produktu w języku polskim, nazwę i adres producenta, nazwę kraju pochodzenia – Włochy oraz numer artykułu i kod kreskowy
Kraj wytworzenia produktu:
Włochy
Zdjęcie
Wytwórca w UE
Lerolin S.p.A., Viale dell'Industria 36016 Thiene (VI), Italia
Zwichnięcie kończynyPrezes UOKiK w drodze decyzji wydanej na podstawie ustawy o ogólnym bezpieczenstwie produktów nakazał przedsiębiorcy wyeliminowanie zagrożeń stwarzanych przez produkt poprzez: zakaz wprowadzania na rynek krzeseł składanych Birreria, wycofanie ich z rynku oraz ostrzeżenie konsumentów o zagrożeniach stwarzanym przez krzesła składane Birreria.