Data dokonania wpisu 2021-02-02
Data ostatniej modyfikacji wpisu 2021-02-02
Numer identyfikacyjny wpisu 359
Opis decyzji Decyzja nr DNR-1/66/2020 z dnia 3 grudnia 2020 r.
Rozporządzenie
Działania organów celnych
Nazwa produktu wózek VERSO (gondola + specerówka)
Kod wg Polskiej Klasyfikacji Wyrobów i Usług (PKWiU) 36.63.72-30 Wózki dziecięce
Model -
Kod produktu (EAN) brak danych
Opis wózek wielofunkcyjny dla jednego dziecka w wieku od 0 do 36 miesięcy i masie ciała max do 15 kg . Produkt składa się z podwozia, na którym można osadzić gondolę lub siedzisko. Podwozie posiada cztery koła, które można demontować np. podczas transportu. Tylne koła wyposażone są w element do parkowania, natomiast koła przednie posiadają blokadę do jazdy na wprost. Podwozie wózka posiada mechanizmy blokujące, które załączają się automatycznie przy rozkładaniu podwozia wózka oraz rączkę z regulowanym kątem nachylenia, która osłonięta jest materiałem skóropodobnym. Gondola ma długość poniżej 800 mm i jest wykonana z elementów drewnianych i metalowego stelażu osłoniętego materiałem włókienniczym, jej pokrycie wewnętrzne ma miękkie wypełnienie, a spód gondoli jest wyścielony materacem. Nadwozie posiada regulowaną budkę oraz dodatkową osłonę z miękkim wypełnieniem pokrytą materiałem włókienniczym przypinaną na metalowe zatrzaski. Siedzisko spacerówki posiada regulowane oparcie oraz podnóżek pokryty materiałem skóropodobnym z zamkiem błyskawicznym. Na sztywną konstrukcję siedziska naciągnięty jest materiał włókienniczy z miękkim wypełnieniem oraz dołączona jest barierka ochraniająca, osłonięta skóropodobnym materiałem, którą można zdemontować. Siedzisko wyposażone jest w regulowany system przytrzymujący dziecko, składający się z pasów naramiennych i pasów biodrowych oraz zabezpieczenia na wysokości krocza, które połączone jest ze sobą za pomocą plastikowego zapięcia zatrzaskowego. Pasy wykonane są z tkanych taśm, na których znajdują się plastikowe regulatory. Dodatkowo na pasie krokowym i pasach naramiennych umieszczono osłony z materiału włókienniczego z elementami siatki. Siedzisko posiada również pokrowiec na nóżki dziecka przypinany metalowymi zatrzaskami. Do podwozia przymocowany jest kosz z materiału włókienniczego, który można odłączyć. W zestawie znajduje się również torba, którą można przymocować do rączki wózka.
Kategorie konsumentów narażonych na niebezpieczeństwo wynikające z używania produktu
  Kraj wytworzenia produktu Polska
  Zdjęcie produktu
  
              Zdjęcie
             zdjecie wózka VERSO.jpgzdjęcie wózka
  Wytwórca w UE Ewa Suder prowadząca działalność gospodarczą pod firmą F.P.H.U „JUNIOR – SUDER” Ewa Suder w Myślenicach
  Wytwórca spoza UE
  Przedsiębiorca występujący jako wytwórca
  Osoba naprawiająca lub regenerująca produkt
  Przedstawiciel wytwórcy
  Importer produktu
  Inny przedsiębiorca mający wpływ na bezpieczeństwo produktu
  Rodzaj i zakres zagrożeń stwarzanych przez produkt
  • Inne
  Określenie środków, jakie przedsiębiorca lub organ kontroli zastosował do produktu Prezes UOKiK na podstawie art. 24 ust. 4 pkt 1 lit. b oraz pkt 2 lit. b ustawy o ogólnym bezpieczeństwie produktów zakazał wprowadzania na rynek wózka VERSO oraz nakazał natychmiastowe wycofanie z rynku wózka VERSO.
  Inne informacje jakie mają znaczenie dla bezpieczeństwa produktu Wyniki Laboratorium UOKiK wykazały, że wózek nie spełnia wymagań pkt 8.1.3.1.1 normy PN-EN 1888:2012 ,,Artykuły dla dzieci. Wózki dziecięce. Wymagania bezpieczeństw i metody badań, ponieważ w trakcie przykładania siły 200 N (w kierunku prawy pas biodrowy/lewy pas naramienny) zapięcie uległo zwolnieniu.Brak było ostrzeżenia: „OSTRZEŻENIE To siedzisko nie jest odpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 6 miesiąca życia, co narusza pkt 8.1.1.1.2 normy.