Data dokonania wpisu 2020-11-18
Data ostatniej modyfikacji wpisu 2020-11-18
Numer identyfikacyjny wpisu 358
Opis decyzji Decyzja nr DNR-1/49/2020 z dnia 11 września 2020 r.
Rozporządzenie
Działania organów celnych
Nazwa produktu dostawka z siedziskiem Mr Buggy MS Moby - System
Kod wg Polskiej Klasyfikacji Wyrobów i Usług (PKWiU) 36.63.72 Wózki dla dzieci i ich części
Model -
Kod produktu (EAN) kod EAN: 5906395302604
Opis dostawka z siedziskiem w kolorze czarnym składająca się z dwóch prowadnic połączonych przegubem z platformą do stania z dwoma skrętnymi kołami, do której przykręcone jest za pomocą śruby, czarne siedzisko z tworzywa sztucznego ze stelażem z metalowych rurek i uchwytem. Siedzisko przymocowane jest do stelaża za pomocą czterech śrub. Rurki uchwytu siedziska osłonięte są czarną gąbką, a ich końce zamknięte są dwoma zaślepkami. Siedzisko wyposażone jest w owalną tapicerkę mocowaną za pomocą czarnej gumki, do oparcia siedziska. Haczyki, znajdujące się na końcach prowadnic, wpinane są do kółek dwóch pasków zaciskowych, zakładanych na rurkach ramy wózka. Każda z prowadnic wyposażona jest w trójstopniową regulację długości, która uruchamiana jest przyciskiem. Na przegubie zamontowana jest śruba do regulacji ustawiania platformy. W otwór w platformie po demontażu siedziska wkładana jest zaślepka, dokręcana śrubą. Dostawka posiada opakowanie kartonowe i 4 worki foliowe na elementy składowe dostawki. Na opakowaniu produktu znajdują się następujące informacje: „Wyprodukowano w Chinach dla moby-system.eu KKS Jakub Sadowski sp. j. , Łowicka 51/23A, 02 – 535 Warszawa, Poland, biuro@moby-system.eu”, podano nr normy: „EN 1888:2012” oraz nazwa produktu i numer kodu EAN. Do dostawki dołączono instrukcję obsługi, która jednak nie zapewniała pełnych informacji dotyczących bezpiecznego montażu produktu.
Kategorie konsumentów narażonych na niebezpieczeństwo wynikające z używania produktu
  Kraj wytworzenia produktu Chiny
  Zdjęcie produktu
  Wytwórca w UE
  Wytwórca spoza UE
  Przedsiębiorca występujący jako wytwórca KKS JAKUB SADOWSKI sp. j. z siedzibą w Warszawie
  Osoba naprawiająca lub regenerująca produkt
  Przedstawiciel wytwórcy
  Importer produktu
  Inny przedsiębiorca mający wpływ na bezpieczeństwo produktu
  Rodzaj i zakres zagrożeń stwarzanych przez produkt
  • Inne
  Określenie środków, jakie przedsiębiorca lub organ kontroli zastosował do produktu Prezes UOKiK na podstawie art. 24 ust. 4 pkt 1 lit. b oraz pkt 2 lit. b ustawy o ogólnym bezpieczeństwie produktów zakazał wprowadzania na rynek dostawki oraz nakazał natychmiastowe wycofanie z rynku dostawki.
  Inne informacje jakie mają znaczenie dla bezpieczeństwa produktu Wyniki badań laboratoryjnych iż w trakcie użytkowania produktu nakrętki mocujące siedzisko do platformy odkręcają się mogą odpadać. Korzystające z produktu dziecko siada na niestabilnym siedzisku i przypięte prawidłowo pasami może wypaść z dostawki w czasie jazdy. Regulatory zapięć siedziska odłączają się przez co dziecko może je wziąść do ust i zadławić się (są to małe części).