Data dokonania wpisu 2017-03-02
Data ostatniej modyfikacji wpisu 2017-03-02
Numer identyfikacyjny wpisu 348
Opis decyzji Decyzja nr DNR-1/68/2016 z 15 czerwca 2016 r.
Rozporządzenie
Działania organów celnych
Nazwa produktu kanapa FOREST
Kod wg Polskiej Klasyfikacji Wyrobów i Usług (PKWiU) 31.00.1 Meble do siedzenia i ich części
Model Forest
Kod produktu (EAN) brak
Opis Kanapa FOREST to mebel mieszkaniowy, wypoczynkowy o konstrukcji skrzyniowo – szkieletowej tapicerowany o wymiarach: 1950 mm x 1000 mm x 760 mm. Kanapa posiada funkcję do siedzenia oraz spania dla dwóch osób. Powierzchnia przeznaczona do spania składa się z dwóch części ruchomych, tj. z oparcia o wymiarach ok. 680 mm x 1950 mm, zamocowanego do tylnej skrzyni trzema zawiasami i leżyska (siedziska) o wymiarach ok. 790 mm x 1950 mm, podnoszonego i wysuwanego do przodu. Kanapa dodatkowo posiada trzy poduchy służące jako oparcie oraz pojemnik na pościel wykonany z płyt drewnopochodnych. Dół przodu kanapy wykończony jest drewnianą listwą. Do wewnętrznej części oparcia przymocowany jest pasek w postaci pętli ułatwiający składanie i rozkładanie kanapy. Bezpośrednio na pojemniku na pościel znajduje się naklejka z nazwą i adresem producenta: „P.P.H.U. EWA Nawrocki Krzysztof, 63-640 Bralin, ul. Nowa 9” oraz jego dane kontaktowe. Naklejka z nazwą producenta oraz nazwą produktu: „KANAPA FOREST” znajduje się także wewnątrz pojemnika na pościel.
Kategorie konsumentów narażonych na niebezpieczeństwo wynikające z używania produktu
  Kraj wytworzenia produktu Polska
  Zdjęcie produktu
  Wytwórca w UE Krzysztof Nawrocki, prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą Krzysztof Nawrocki P.P.H.U. „EWA” w Bralinie
  Wytwórca spoza UE
  Przedsiębiorca występujący jako wytwórca
  Osoba naprawiająca lub regenerująca produkt
  Przedstawiciel wytwórcy
  Importer produktu
  Inny przedsiębiorca mający wpływ na bezpieczeństwo produktu
  Rodzaj i zakres zagrożeń stwarzanych przez produkt
  • Inne
  Określenie środków, jakie przedsiębiorca lub organ kontroli zastosował do produktu Prezes UOKiK na podstawie art. 24 ust. 4 pkt 1 lit. b i pkt 2 lit. b ustawy o ogólnym bezpieczeństwie produktów zakazał przedsiębiorcy wprowadzania kanapy na rynek oraz nakazał natychmiastowe wycofanie z rynku tego produktu.
  Inne informacje jakie mają znaczenie dla bezpieczeństwa produktu Kanapa może stwarzać zagrożenie dla użytkowników z uwagi na brak stateczności niczym niepodpartej części jej leżyska, które wystaje poza pojemnik na pościel. Po rozłożeniu kanapy i obciążeniu leżyska stanowiącego oparcie następuje niekontrolowane uniesienie do góry krawędzi wewnętrznej niepodpartej części leżyska (tj. oparcie składa się, wracając do ustawienia pionowego).