Data dokonania wpisu 2016-10-20
Data ostatniej modyfikacji wpisu 2016-10-20
Numer identyfikacyjny wpisu 346
Opis decyzji Decyzja Prezesa UOKiK nr DNR-1/101/2016 z dn. 9 września 2016 r.
Rozporządzenie
Działania organów celnych
Nazwa produktu Spodnie dziecięce C'est La Vie Design, no:2074
Kod wg Polskiej Klasyfikacji Wyrobów i Usług (PKWiU) 14.13.12 Garnitury, zestawy odzieżowe, marynarki, blezery, spodnie, ogrodniczki, bryczesy i szorty męskie lub chłopięce, z dzianin metra
Model Design, Style No: 2074
Kod produktu (EAN) brak
Opis Spodnie dziecięce C’est La Vie Design, Style No: 2074 są wykonane z lekko rozciąganego materiału w kolorach: granatowym, musztardowym, bordowym lub morskim. Na lewej nogawce spodni znajduje się ozdobny haft w formie napisu „Jeans”. W pasie spodnie zostały wykończone szerokim ściągaczem z umieszczonym w nim tunelem do którego wciągnięto swobodnie przesuwający się sznurek ściągający o niezabezpieczonych przed strzępieniem wolnych końcach zakończonych supłami. Do spodni są dołączone dwustronne kartonowe etykiety zawierające m.in. następujące dane: „Style No: 2074”. Ponadto spodnie posiadają wszywki zawierające m.in. oznaczenie „C’est la vie” i informacje takie jak: rozmiar, skład procentowy włókien i sposoby konserwacji.
Kategorie konsumentów narażonych na niebezpieczeństwo wynikające z używania produktu
  Kraj wytworzenia produktu brak danych
  Zdjęcie produktu
  
              Zdjęcie
             DSC07234.JPGzdjęcie 1
  
              Zdjęcie
             DSCN0120.JPGzdjęcie 2
  Wytwórca w UE
  Wytwórca spoza UE
  Przedsiębiorca występujący jako wytwórca
  Osoba naprawiająca lub regenerująca produkt
  Przedstawiciel wytwórcy
  Importer produktu
  Inny przedsiębiorca mający wpływ na bezpieczeństwo produktu Sanhuo sp. z o.o. z siedzibą w Wólce Kosowskiej (adres: ul. Nadrzeczna nr 3F, lok. P06, 05-552 Wólka Kosowska).
  Rodzaj i zakres zagrożeń stwarzanych przez produkt
  • Inne
  Określenie środków, jakie przedsiębiorca lub organ kontroli zastosował do produktu Prezes UOKiK na podstawie art. 24 ust. 4 pkt 1 lit. a i pkt 2 lit. a i c ustawy o ogólnym bezpieczeństwie produktów w przypadku spodni, które nie zostały wprowadzone na rynek - nakazał wyeliminowanie zagrożeń stwarzanych przez te produkty, a w przypadku spodni wprowadzonych na rynek - nakazał wyeliminowanie stwarzanych przez nie zagrożeń i ostrzeżenie o tych zagrożeniach konsumentów w dzienniku o zasięgu ogólnopolskim.
  Inne informacje jakie mają znaczenie dla bezpieczeństwa produktu Z uwagi na niewłaściwe zastosowanie sznurków ściągających użytkownicy spodni mogą doznać obrażeń ciała takich jak: zranienia, stłuczenia, złamania i urazy głowy.