Data dokonania wpisu 2016-10-20
Data ostatniej modyfikacji wpisu 2016-10-20
Numer identyfikacyjny wpisu 345
Opis decyzji Decyzja Prezesa UOKiK nr DNR-1/101/2016 z dn. 9 września 2016 r.
Rozporządzenie
Działania organów celnych
Nazwa produktu Spodnie dziecięce C'est La Vie Fashion Collection
Kod wg Polskiej Klasyfikacji Wyrobów i Usług (PKWiU) 14.13.12 Garnitury, zestawy odzieżowe, marynarki, blezery, spodnie, ogrodniczki, bryczesy i szorty męskie lub chłopięce, z dzianin metra
Model Fashion Collection No: 50150
Kod produktu (EAN) brak
Opis Spodnie dziecięce C’est La Vie Fashion Collection No: 50150 wykonane z jeansu w kolorze błękitnym, w zależności od wersji kolorystycznej są wykończone nicią w kolorze jaskrawo pomarańczowym lub jaskrawo zielonym. Od wewnętrzej strony na wysokości pasa oraz przy brzegach nogawek spodnie są ozdobione podszewką z materiału o kraciastym wzorze w kolorach niebieskim, białym, żółtym i pomarańczowym lub niebieskim, białym, żółtym i turkusowym. Na lewej nogawce spodni wyszyto stylizowany dwukolorowy napis „Fashion Boy”. W pasie spodnie zostały wykończone szerokim ściągaczem z umieszczonym w nim tunelem, do którego wciągnięto swobodnie przesuwający się (niezaryglowany) jaskrawo pomarańczowy lub jaskrawo zielony sznurek ściągający o zabezpieczonych przed strzępieniem wolnych końcach. Do spodni są dołączone dwustronne kartonowe etykiety zawierające m.in. oznaczenie: „No. 50150”. Ponadto spodnie posiadają wszywki zawierające m.in. oznaczenie „C’est la vie” i informacje takie jak: rozmiar, skład procentowy włókien i sposoby konserwacji.
Kategorie konsumentów narażonych na niebezpieczeństwo wynikające z używania produktu
  Kraj wytworzenia produktu brak danych
  Zdjęcie produktu
  
              Zdjęcie
             DSCN0128.JPGzdjęcie nr 1
  
              Zdjęcie
             DSCN0130.JPGzdjęcie nr 2
  Wytwórca w UE
  Wytwórca spoza UE
  Przedsiębiorca występujący jako wytwórca
  Osoba naprawiająca lub regenerująca produkt
  Przedstawiciel wytwórcy
  Importer produktu
  Inny przedsiębiorca mający wpływ na bezpieczeństwo produktu Sanhuo sp. z o.o. z siedzibą w Wólce Kosowskiej (adres: ul. Nadrzeczna nr 3F, lok. P06, 05-552 Wólka Kosowska).
  Rodzaj i zakres zagrożeń stwarzanych przez produkt
  • Inne
  Określenie środków, jakie przedsiębiorca lub organ kontroli zastosował do produktu Prezes UOKiK na podstawie art. 24 ust. 4 pkt 1 lit. a i pkt 2 lit. a i c ustawy o ogólnym bezpieczeństwie produktów w przypadku spodni które nie zostały wprowadzone na rynek - nakazał wyeliminowanie zagrożeń stwarzanych przez te produkty, a w przypadku spodni wprowadzonych na rynek - nakazał wyeliminowanie stwarzanych przez nie zagrożeń i ostrzeżenie o tych zagrożeniach konsumentów w dzienniku o zasięgu ogólnopolskim.
  Inne informacje jakie mają znaczenie dla bezpieczeństwa produktu Z uwagi na niewłaściwe zastosowanie sznurków ściągających użytkownicy spodni mogą doznać obrażeń ciała takich jak: zranienia, stłuczenia, złamania i urazy głowy.