Data dokonania wpisu 2016-10-20
Data ostatniej modyfikacji wpisu 2016-10-20
Numer identyfikacyjny wpisu 344
Opis decyzji Decyzja Prezesa UOKiK nr DNR-1/101/2016 z dn. 9 września 2016 r.
Rozporządzenie
Działania organów celnych
Nazwa produktu Spodnie dresowe dziecięce C'est La Vie Fashion, no: 4604
Kod wg Polskiej Klasyfikacji Wyrobów i Usług (PKWiU) 14.13.12 Garnitury, zestawy odzieżowe, marynarki, blezery, spodnie, ogrodniczki, bryczesy i szorty męskie lub chłopięce, z dzianin metra
Model Fashion, Style No: 4604
Kod produktu (EAN) brak
Opis Spodnie dresowe dziecięce C’est La Vie Fashion, Style No: 4604 są wykonane z dzianiny w kolorach malinowym, błękitnym lub granatowym. Spodnie posiadają ozdobione cekinami wloty kieszeni oraz kolorową aplikację w formie: napisu „LOV”, serduszka, czapeczki i damskiej torebki. W pasie spodnie zostały wykończone szerokim ściągaczem z umieszczonym w nim tunelem, do którego wciągnięto swobodnie przesuwający się (niezaryglowany) sznurek ściągający o zabezpieczonych przez strzępieniem wolnych końcach. Do spodni są dołączone dwustronne kartonowe etykiety zawierające m.in. następujące dane: „Style No: 4604”. Ponadto spodnie posiadają wszywki zawierające m.in. oznaczenie „C’est la vie” i informacje takie jak: rozmiar, skład procentowy włókien i sposoby konserwacji.
Kategorie konsumentów narażonych na niebezpieczeństwo wynikające z używania produktu
  Kraj wytworzenia produktu brak danych
  Zdjęcie produktu
  
              Zdjęcie
             DSC07210.JPGzdjęcie nr 1
  
              Zdjęcie
             DSC07245.JPGzdjęcie nr 2
  Wytwórca w UE
  Wytwórca spoza UE
  Przedsiębiorca występujący jako wytwórca
  Osoba naprawiająca lub regenerująca produkt
  Przedstawiciel wytwórcy
  Importer produktu
  Inny przedsiębiorca mający wpływ na bezpieczeństwo produktu Sanhuo sp. z o.o. z siedzibą w Wólce Kosowskiej (adres: ul. Nadrzeczna nr 3F, lok. P06, 05-552 Wólka Kosowska).
  Rodzaj i zakres zagrożeń stwarzanych przez produkt
  • Inne
  Określenie środków, jakie przedsiębiorca lub organ kontroli zastosował do produktu Prezes UOKiK na podstawie art. 24 ust. 4 pkt 1 lit. a i pkt 2 lit. a i c ustawy o ogólnym bezpieczeństwie produktów w przypadku spodni które nie zostały wprowadzone na rynek - nakazał wyeliminowanie zagrożeń stwarzanych przez te produkty, a w przypadku spodni wprowadzonych na rynek - nakazał wyeliminowanie stwarzanych przez nie zagrożeń i ostrzeżenie o tych zagrożeniach konsumentów w dzienniku o zasięgu ogólnopolskim.
  Inne informacje jakie mają znaczenie dla bezpieczeństwa produktu Z uwagi na niewłaściwe zastosowanie sznurków ściągających użytkownicy spodni mogą doznać obrażeń ciała takich jak: zranienia, stłuczenia, złamania i urazy głowy.