Data dokonania wpisu 2016-03-10
Data ostatniej modyfikacji wpisu 2016-03-10
Numer identyfikacyjny wpisu 333
Opis decyzji Decyzja Prezesa UOKiK nr DNR-1/106/2015 wydana na podstawie art. 24 ust. 4 pkt 1 lit. b) i pkt 2 lit. a) ustawy z 12 grudnia 2003 r. o ogólnym bezpieczeństwie produktów (Dz. U. z 2015r. poz. 322)
Rozporządzenie
Działania organów celnych
Nazwa produktu Łóżko MARIAN
Kod wg Polskiej Klasyfikacji Wyrobów i Usług (PKWiU) 36.14.13-00.90 Meble drewniane - gdzie indziej niewymienione, poz
Model Model MARIAN
Kod produktu (EAN)
Opis Łóżko składa się z dwóch nastawianych na siebie łóżek z listwami nośnymi połączonymi ze sobą oraz z szuflady wysuwanej na rolkach jezdnych. Wszystkie elementy konstrukcyjne wykonane są z litego drewna iglastego i sklejki. Konstrukcję łóżka górnego i dolnego stanowią szczyty, składające się z pionowych i poziomych elementów od strony głowy i nóg, do których przymocowane są ramiaki wzdłużne (listwy długie nośne) stanowiące podstawę łóżka. Do produktu dołączone są dwa materace o wymiarach 2000 mm x 800 mm. Warstwę nośną leżyska (dna łóżek) stanowią połączone taśmami włókienniczymi listwy wykonane ze sklejki. Łóżko jest wyposażone w drewnianą drabinkę.
Kategorie konsumentów narażonych na niebezpieczeństwo wynikające z używania produktu
  Kraj wytworzenia produktu brak danych
  Zdjęcie produktu
  
              Zdjęcie
             Łóżko piętrowe MARIAN (1).JPGzdjęcie 1
  
              Zdjęcie
             Łóżko piętrowe MARIAN (4).JPGzdjęcie 2
  Wytwórca w UE ARTSEN sp. z o. o. z siedzibą we Wrocławiu
  Wytwórca spoza UE
  Przedsiębiorca występujący jako wytwórca
  Osoba naprawiająca lub regenerująca produkt
  Przedstawiciel wytwórcy
  Importer produktu
  Inny przedsiębiorca mający wpływ na bezpieczeństwo produktu
  Rodzaj i zakres zagrożeń stwarzanych przez produkt
  • Inne
  • Złamanie kończyny
  Określenie środków, jakie przedsiębiorca lub organ kontroli zastosował do produktu Prezes UOKiK zakazał wprowadzanie kwestionowanych łóżek na rynek oraz nakazał wyeliminowanie zagrożeń stwarzanych przez łóżka, które zostały już wprowadzone na rynek.
  Inne informacje jakie mają znaczenie dla bezpieczeństwa produktu Badania organoleptyczne wykazały, iż ze względu na brak barierki zabezpieczającej z jednej strony długiego boku górnego łóżka oraz zbyt dużą odległość od podłogi do górnej powierzchni pierwszego stopnia drabinki konstrukcja łóżka nie jest bezpieczna dla użytkowników, a ponadto brak instrukcji użytkowania może mieć istotny wpływ na bezpieczne korzystanie z tego produktu.