Data dokonania wpisu 2015-09-10
Data ostatniej modyfikacji wpisu 2015-09-10
Numer identyfikacyjny wpisu 319
Opis decyzji Decyzja nr DNR-1/61/2015 z dnia 30 czerwca 2015 r.
Rozporządzenie
Działania organów celnych
Nazwa produktu Spodnie dziecięce ocieplane WAFE BOY COLLECTION
Kod wg Polskiej Klasyfikacji Wyrobów i Usług (PKWiU) 14.13.12 Garnitury, zestawy odzieżowe, marynarki, blezery, spodnie, ogrodniczki, bryczesy i szorty męskie lub chłopięce, z dzianin metra
Model MD-6650
Kod produktu (EAN) brak
Opis Produkt to spodnie przeznaczone dla małych dzieci Spodnie wykonane są z materiału tekstylnego z ociepliną i występują w różnych kolorach (szarym, czarnym i granatowym ze wstawkami w innych kolorach) oraz w dwóch rozmiarach: 98/104 cm oraz 128/134 cm. W spodniach, w obrębie pasa wciągnięto gumkę, a od zewnętrznej strony spodni zastosowano dodatkowo sznurek ściągający, mający za zadanie dopasowanie spodni do odpowiedniej wielkości. Występujący w pasie spodni sznurek ściągający przesuwa się swobodnie w tunelu, do którego został wciągnięty.
Kategorie konsumentów narażonych na niebezpieczeństwo wynikające z używania produktu
  Kraj wytworzenia produktu Chiny
  Zdjęcie produktu
  
              Zdjęcie
             Kopia SL378849.JPGzdjęcie 1
  Wytwórca w UE
  Wytwórca spoza UE
  Przedsiębiorca występujący jako wytwórca
  Osoba naprawiająca lub regenerująca produkt
  Przedstawiciel wytwórcy
  Importer produktu
  Inny przedsiębiorca mający wpływ na bezpieczeństwo produktu VHNPTH sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie
  Rodzaj i zakres zagrożeń stwarzanych przez produkt
  • Inne
  • Zranienie (skaleczenia - rany cięte, kłute)
  Określenie środków, jakie przedsiębiorca lub organ kontroli zastosował do produktu Prezes UOKiK na podstawie art. 24 ust. 4 pkt 2 lit. c ustawy o ogólnym bezpieczeństwie produktów nakazał przedsiębiorcy wyeliminowanie zagrożeń stwarzanych przez produkt oraz na podstawie art. 24 ust. 4 pkt 2 lit. c ustawy o ogólnym bezpieczeństwie produktów nakazał przedsiębiorcy ostrzeżenie konsumentów o zagrożeniach stwarzanych przez produkt.
  Inne informacje jakie mają znaczenie dla bezpieczeństwa produktu Spodnie posiadają sznurek ściągający w okolicy talii, który nie jest przymocowany do ubioru. Ponadto, długość tego sznurka przekracza dozwolone wartości. Powyższe stwarza ryzyko jego zaciągnięcia lub owinięcia o wystające elementy sprzętów lub poruszające się obiekty.