Data dokonania wpisu 2015-09-10
Data ostatniej modyfikacji wpisu 2015-09-10
Numer identyfikacyjny wpisu 318
Opis decyzji Decyzja nr DNR-1/60/2015 z dnia 30 czerwca 2015 r.
Rozporządzenie
Działania organów celnych
Nazwa produktu Kurtka dziewczęca BINGDAO
Kod wg Polskiej Klasyfikacji Wyrobów i Usług (PKWiU) 14.13.13 Płaszcze, kurtki, peleryny, skafandry, wiatrówki i podobne artykuły damskie lub dziewczęce, z dzianin metrażowych
Model -
Kod produktu (EAN) brak
Opis Produkt to ocieplana kurtka w kolorze niebieskim lub czerwonym przeznaczona dla małych dzieci. Kurtka zapinana jest na zamek błyskawiczny oraz posiada kaptur. Produkt wykonany jest z tkaniny wierzchniej, podszewki i ocieplenia oraz dodatkowo sztucznego futerka, z którego wykonano pompony oraz wykończenie kaptura. W okolicy szyi, przy kapturze kurtka posiada sznury dekoracyjne (przyszyte dwie taśmy z materiału tekstylnego, o szerokości 100 mm i długości od 350 do 370 mm, zakończone pomponami ze sztucznego futerka).
Kategorie konsumentów narażonych na niebezpieczeństwo wynikające z używania produktu
  Kraj wytworzenia produktu Chiny
  Zdjęcie produktu
  
              Zdjęcie
             Kopia SL378943.JPGzdjęcie 1
  Wytwórca w UE
  Wytwórca spoza UE
  Przedsiębiorca występujący jako wytwórca
  Osoba naprawiająca lub regenerująca produkt
  Przedstawiciel wytwórcy
  Importer produktu
  Inny przedsiębiorca mający wpływ na bezpieczeństwo produktu VHNPTH sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie
  Rodzaj i zakres zagrożeń stwarzanych przez produkt
  • Uduszenie
  • Inne
  • Zranienie (skaleczenia - rany cięte, kłute)
  Określenie środków, jakie przedsiębiorca lub organ kontroli zastosował do produktu Prezes UOKiK na podstawie art. 24 ust. 4 pkt 1 lit. a ustawy o ogólnym bezpieczeństwie produktów nakazał przedsiębiorcy wyeliminowanie zagrożeń stwarzanych przez ten produkt oraz na podstawie art. 24 ust. 4 pkt 2 lit. c ustawy o ogólnym bezpieczeństwie produktów nakazał przedsiębiorcy ostrzeżenie konsumentów o zagrożeniach stwarzanych przez produkt.
  Inne informacje jakie mają znaczenie dla bezpieczeństwa produktu Kurtka posiada sznurek ściągający przy kapturze, podczas gdy ubrania przeznaczone dla małych dzieci nie powinny być projektowane, produkowane ani dostarczane ze sznurkami ściągającymi przy kapturze i na elementach osłaniających szyję.