Data dokonania wpisu 2015-09-10
Data ostatniej modyfikacji wpisu 2015-09-10
Numer identyfikacyjny wpisu 317
Opis decyzji Decyzja nr DNR-1/46/2015 z dnia 25 maja 2015 r.
Rozporządzenie
Działania organów celnych
Nazwa produktu Bluza dziecięca DZCVIC4-12 C'EST LA VIE DESIGN
Kod wg Polskiej Klasyfikacji Wyrobów i Usług (PKWiU) 14.13.13 Płaszcze, kurtki, peleryny, skafandry, wiatrówki i podobne artykuły damskie lub dziewczęce, z dzianin metrażowych
Model DZCVIC4-12
Kod produktu (EAN) 219756, 2099001155480
Opis Produkt to bluza przeznaczona dla małych dzieci. Bluza wykonana jest z materiału tekstylnego w kolorze granatowym i występuje w różnych rozmiarach. Bluza posiada krój kangurki (wkładana przez głowę z kieszenią pośrodku bluzy), a z przodu produktu znajduje się ozdobny nadruk w kolorze białym i napisy „SPORTING, FASHION NEW YORK SINCE 1879, SPORTWEAR BEST CLASSIC”. Dekolt bluzy stanowi szeroka stójka (znajdująca się w okolicy szyi), zakończona tunelem, w który wciągnięty jest sznurek ściągający, mający za zadanie dopasowanie stójki do odpowiedniej wielkości.
Kategorie konsumentów narażonych na niebezpieczeństwo wynikające z używania produktu
  Kraj wytworzenia produktu brak danych
  Zdjęcie produktu
  
              Zdjęcie
             DSC07640.JPGZDJĘCIE 1
  Wytwórca w UE
  Wytwórca spoza UE
  Przedsiębiorca występujący jako wytwórca
  Osoba naprawiająca lub regenerująca produkt
  Przedstawiciel wytwórcy
  Importer produktu
  Inny przedsiębiorca mający wpływ na bezpieczeństwo produktu „TOMS-PL” sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie
  Rodzaj i zakres zagrożeń stwarzanych przez produkt
  • Uduszenie
  • Inne
  • Zranienie (skaleczenia - rany cięte, kłute)
  Określenie środków, jakie przedsiębiorca lub organ kontroli zastosował do produktu Prezes UOKiK na podstawie art. 24 ust. 4 pkt 1 lit. a ustawy o ogólnym bezpieczeństwie produktów nakazał przedsiębiorcy wyeliminowanie zagrożeń stwarzanych przez ten produkt oraz na podstawie art. 24 ust. 4 pkt 2 lit. c ustawy o ogólnym bezpieczeństwie produktów nakazał przedsiębiorcy ostrzeżenie konsumentów o zagrożeniach stwarzanych przez produkt.
  Inne informacje jakie mają znaczenie dla bezpieczeństwa produktu Bluza posiada sznurek ściągający przystójce, podczas gdy ubrania przeznaczone dla małych dzieci nie powinny być projektowane, produkowane ani dostarczane ze sznurkami ściągającymi przy kapturze i na elementach osłaniających szyję.