Data dokonania wpisu 2015-09-01
Data ostatniej modyfikacji wpisu 2015-09-01
Numer identyfikacyjny wpisu 312
Opis decyzji Decyzja Prezesa UOKiK nr DNR-1/65/2015 z dn.16 lipca 2015 r.
Rozporządzenie
Działania organów celnych
Nazwa produktu Bluza dresowa dziecięca NH FASHION STYLE NO. NH-387TE
Kod wg Polskiej Klasyfikacji Wyrobów i Usług (PKWiU) 14.13.2 Pozostała odzież wierzchnia męska lub chłopięca
Model NO. NH-387TE
Kod produktu (EAN)
Opis Bluza dresowa dziecięca NH FASHION STYLE NO. NH-387TE z długimi rękawami i kapturem, została wykonana z dwukolorowej szaro-czarnej tkaniny typu melanż i występuje w różnych rozmiarach (116 i 128). Produkt zapinany jest na zamek błyskawiczny, na jego przedniej części naniesiono dekoracyjne aplikacje min. napis „Athletics”, ponadto w dolnej części bluzy znajduje się kieszeń z dwoma bocznymi otworami.Dolna krawędź bluzy oraz każdy z rękawów jest wykończony ściągaczem. Z umieszczonego w kapturze bluzy tunelu wystają dwa wolne końce plecionego sznurka ściągającego zabezpieczone przed strzępieniem plastikowymi osłonkami. Na wewnętrznej stronie ubioru znajdują się dwie wszywki zawierające min. następujące dane: „NH FASHION, AUTHENTIC, THE ORGINAL TRADEMARK SINCE 1971, rozmiar produktu oraz jego skład surowcowy i sposób konserwacji w formie graficznej. Do produktu dołączona jest również papierowa etykieta zawierającą min. następujące informacje: „NO: NH-387TE”, rozmiar i sposób konserwacji w formie piktogramów.
Kategorie konsumentów narażonych na niebezpieczeństwo wynikające z używania produktu
  Kraj wytworzenia produktu brak danych
  Zdjęcie produktu
  
              Zdjęcie
             DSCN0052.JPGzdjęcie 1
  
              Zdjęcie
             DSCN0055.JPGzdjęcie 2
  
              Zdjęcie
             DSCN0054.JPGzdjęcie 3
  
              Zdjęcie
             DSCN0049.JPGzdjęcie 4
  Wytwórca w UE
  Wytwórca spoza UE
  Przedsiębiorca występujący jako wytwórca
  Osoba naprawiająca lub regenerująca produkt
  Przedstawiciel wytwórcy
  Importer produktu
  Inny przedsiębiorca mający wpływ na bezpieczeństwo produktu Drago sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (adres: ul. Złota 7 lok. 18, 00-019 Warszawa).
  Rodzaj i zakres zagrożeń stwarzanych przez produkt
  • Inne
  Określenie środków, jakie przedsiębiorca lub organ kontroli zastosował do produktu Prezes UOKiK na podstawie art. 24 ust. 4 pkt 2 lit. a – c ustawy o ogólnym bezpieczeństwie produktów, w przypadku - nakazał natychmiastowe wycofanie bluz dresowych dziecięcych NH FASHION STYLE NO. NH-387TE z rynku, wyeliminowanie stwarzanych przez nie zagrożeń oraz ostrzeżenie o tych zagrożeniach konsumentów w dwóch kolejnych wydaniach dziennika o zasięgu ogólnopolskim.
  Inne informacje jakie mają znaczenie dla bezpieczeństwa produktu Bluza stwarza zagrożenie z uwagi na zastosowanie w kapturze sznurka ściągającego o swobodnych końcach, co narusza pkt. 3.2.1 normy PN-EN 14682:2009. Zastosowany w kapturze bluzy sznurek ściągający może być przyczyną nieszczęśliwego wypadku np. wskutek zaczepienia wyciągniętym wolnym końcem sznurka o elementy wyposażenia placu zabaw lub ruchome obiekty.