Data dokonania wpisu 2014-09-05
Data ostatniej modyfikacji wpisu 2014-09-05
Numer identyfikacyjny wpisu 285
Opis decyzji Decyzja nr DNR-1/66/2014 z dnia 31 lipca 2014 r.
Rozporządzenie
Działania organów celnych
Nazwa produktu Dekoracyjna lampa naftowa Decorative & Functional typ Ln 06
Kod wg Polskiej Klasyfikacji Wyrobów i Usług (PKWiU) 27.40.23 Lampy olejowe i oprawy oświetleniowe, nieelektryczne
Model typ Ln 06
Kod produktu (EAN) kod EAN 5907587737570
Opis Dekoracyjna lampa naftowa Decorative & Functional typ Ln 06 miała szklany korpus w kształcie kuli w bezbarwnym kolorze z rączką na boku. Wysokość lampy to 290 mm, średnica podstawy - 90 mm, natomiast wysokość szklanej osłony knota wynosiła 190 mm. Dołączony do lampy knot miał szerokość 15 mm. Lampa składała się z podstawy, w której znajdował się zbiornik na paliwo olejowe. Gwintowany wlew paliwa znajdował się w centralnej górnej części podstawy lampy. Do wlewu paliwa wkręcało się żarnik o średnicy 35 mm, w środku którego umieszczony był knot. Dookoła żarnika znajdowały się cztery uchwyty umożliwiające osadzenie osłony szklanej knota wewnątrz żarnika. Żarnik z knotem osłonięty był zdejmowaną obudową szklaną w kształcie cylindra o różnej średnicy. W żarniku znajdował się knot, którego długość regulowana była przy pomocy pokrętła umieszczonego w żarniku w dolnej części z boku. Lampa zapakowana była w tekturowe pudełko, na którym znajdowały się następujące informacje: „Ln 06 Lampa Naftowa, importer: TOM Tomasz Byzdra, ul. Domagalskiego 7, Radom, tel. 048 365 13 79, www.tomradom.pl, kod EAN 5907587737570, Decorative & Functional, Classic Kerosene Lamp, Art. No. KL-12”.
Kategorie konsumentów narażonych na niebezpieczeństwo wynikające z używania produktu
  Kraj wytworzenia produktu Chiny
  Zdjęcie produktu
  
              Zdjęcie
             Obraz 028.jpgzdjęcie 1
  
              Zdjęcie
             Obraz 034.jpgzdjęcie2
  Wytwórca w UE
  Wytwórca spoza UE HEFEI SUPER TRADE co, Ltd
  Przedsiębiorca występujący jako wytwórca
  Osoba naprawiająca lub regenerująca produkt
  Przedstawiciel wytwórcy
  Importer produktu Tomasz Byzdra prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą TOM Tomasz Byzdra w Radomiu
  Inny przedsiębiorca mający wpływ na bezpieczeństwo produktu
  Rodzaj i zakres zagrożeń stwarzanych przez produkt
  • Poparzenie
  • Zatrucie
  Określenie środków, jakie przedsiębiorca lub organ kontroli zastosował do produktu Prezes UOKiK na podstawie art. 24 ust. 4 pkt 2 lit. b) ustawy o ogólnym bezpieczeństwie produktów nakazał przedsiębiorcy wyeliminowanie zagrożeń stwarzanych przez produkt poprzez wycofanie z rynku lamp, które nie spełniały wymagań bezpieczeństwa
  Inne informacje jakie mają znaczenie dla bezpieczeństwa produktu Produkt stwarzał zagrożenie ze względu na zastosowanie niewłaściwej konstrukcji służącej do zamykania i otwierania wlewu paliwa do lampy, która nie zabezpieczała w sposób dostateczny małym dzieciom uzyskania dostępu do paliwa w lampie i mogła powodować wyciek oleju z lampy.